poniedziałek, 26 lipca 2010

dla Wagi

Szczęśliwym kamieniem dla Wagi jest opal. 
Jego niepowtarzalną cechą jest to, że wewnątrz struktury kamiennej znajdują się mikroskopijne kuleczki wody. Rozpraszają one światło, które odbite od szklistych powierzchni daje rzadki połysk. Skala barw jest trudna do wyliczenia. Według tradycji ezoterycznej opal jest kamieniem o wielkiej indywidualności.


Jest to kamień radości. Wzmaga pozytywne myśli. Działa tonizująco na system nerwowy, wzmacnia serce. Wpływa oczyszczająco na całe ciało, a także reguluje działanie układu trawiennego. Wzmacnia osobowość właściciela i chroni przed kłopotami.

Uważa się, że opal pogłębia i potęguje cechy charakterologiczne właściciela. Jeśli go więc nosi osoba dobra i życzliwa, serdeczna ludziom, opal dodaje jej sił i wytrwałości w działaniu. Natomiast u osób złych, zgryźliwych potęgują się ich negatywne cechy i stają się jeszcze gorsi. Także u osób niepewnych i słabych może wywoływać niepokój, chwiejność, skłonność do zdrady i kłamstw. W związku z tym nieraz uważano, że kamień ten przynosi nieszczęście.

Razem z opalem, Waga może nosić lazuryt. Kamień antydepresyjny. Przeciwdziała wysokiemu ciśnieniu krwi, leczy bezsenność. Uważany za kamień mądrości - rozjaśnia myśli, rozbudza intuicję i ułatwia skupienie się.

Kolejnym kamieniem talizmanem jest koral. Dawniej koral jako amulet odpędzał senne koszmary i odstraszał demony ciemności. W wielu krajach wisiorki z koralu wiesza się na szyi dzieciom, by zapewnić im ochronę.

Noszenie koralu mogło podobno leczyć i zapobiegać licznym schorzeniom. Kiedy zdrowie noszącej go osoby pogarszało się, tracił on swój bogaty głęboki odcień i zaczynał wyglądać słabo i blado.


W kolejnym odcinku o Rybkach będzie mowa.. ;)

pozdrawiam
euforka

5 komentarzy:

 1. Nie jestem Wagą, więc nie mogę się wypowiedzieć, ale to pierwsze zdjęcie jest piękne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ha! jestem Wagą! doczekałam się! piękne! opal i koral przepiękne! lazuryt trochę nie w moich tonacjach, ale bardzo wytwornie wygląda.
  kurcze, chyba jednak intuicja mi dobrze podpowiada, bo mam zestaw z koralami, choć trochę inny kształt i odcień.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi dziękuję :)

  Emmo, przepraszam, że tyle musiałaś czekać ;) Uwaga lazurytu nie ma na zdjęciach. Dwa pierwsze to opal, ten sam, pięknie się mieni tysiącem kolorów. W słońcu jest taki jak na pierwszym zdjęciu :) Dwa pozostałe zdjęcia przedstawiają koral filipiński. Koral może być w różnych kolorach. Dominujące kolory korala to karminowy, czerwony, pomarańczowy, szary, kremowy, różowy, czarny oraz złoty. Najbardziej popularne gatunki to Koral Piankowy – potocznie koralowiec – oraz Koral Bambusowy, nazywany również Czerwonym :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Mi - zdjęcie piękne.
  Nie mgę się wypowiedzieć, ale uwielbiam czytać...:)

  OdpowiedzUsuń
 5. :)

  aż nie mogę się doczekać kolejki Wodników ;)

  OdpowiedzUsuń